Rozmowy o duszy

Ta książka rezonuje z tym co być może większość z nas wie, tylko gdzieś tam zakopaliśmy to głęboko. Oprah Winfrey – ikona światowego i show i biznesu – na postawie swoich rozmów ze znanymi myślicielami, pisarzami, biznesmenami – napisała książkę (przepięknie wydaną), która jest swoistym zbiorem ekumenicznych, duchowych lekcji.

Autorka stawia swoim rozmówcom ważne pytania – a oni po prostu dzielą się swoimi przemyśleniami, które niezależnie od wykształcenia, rasy, płci, przekonań religijnych mają wspólne jądro: przekonanie o istnieniu ośrodka naszej świadomości nazywanego duszą. Każda rozmowa to dotknięcie innego aspektu tego tematu – który musimy sami przepracować. O uzdrawiającej roli przebaczenia i wdzięczności. O tym, że każde doświadczenie jest po coś. O tym, że nikt nie jest tu przypadkiem – każdy ma swoje unikalne powołanie i zadanie do wykonania. O tym, że to porażka – a nie sukces – uczy nas jak wzrastać. O maskach, jakie nakładamy aby zyskać akceptację. O zranionym ego.

Książka nie narzuca odpowiedzi. Autorka we wstępie pisze tak: „Nigdy o tym tak nie myślałam”- to niepozorne stwierdzenie, którego jednak nasłuchiwałam i pragnęłam doświadczyć w każdym z moich wywiadów. Otwiera nas na pełne zachwytu „ Aha”.

To ” Aha” uczy odwagi aby przyjąć życie takim jakie jest i może być kluczem do prawdziwej wolności…