O pensjonacie

Tworzone z pasją

W naszym pensjonacie staraliśmy się zachować oryginalny klimat przedwojennego dworku.

Pochodzący z końca osiemnastego wieku Dwór ulokowany jest na skraju niewielkiej wsi Czartołomie. W zabytkowym parku dworskim zachowało się wiele starych drzew mających status pomników przyrody. Kameralny pensjonat agroturystyczny oferuje wypoczynek osobom lubiącym bliski kontakt z naturą. Posiadłość położona jest na granicy obszarów chronionych Natura 2000. Dookoła roztaczają się rozległe połacie pól i łąk ze starymi stawami. Na pofałdowanych polach często można spotkać pasące się sarny a na brzegach zarastających stawów brodzące żurawie i bociany. Na horyzoncie widać ścianę lasu – to Zaborski Krajobrazowy Park Narodowy.

Z dala od zgiełku i pośpiechu

Kontakt z autentyczną historią w otoczeniu nieskażonej natury.

W okolicy jest wiele jezior i rzek. Najbliższe, leśne jezioro Niedźwiedź znajduje się w odległości ok 3 km od dworu. Niedaleko (5 km) znajduje się też znane Jezioro Charzykowskie z pięknym portem jachtowym – to doskonałe miejsce do uprawiania żeglarstwa i sportów wodnych. To również odpowiednie miejsce dla osób, które lubią ruch i aktywny wypoczynek : nordic walking, rowery, spływy kajakowe, windserfing, żagle, jazdę konną, spacery, czy też zimą – narty biegowe. W pobliżu znajduje się kilka innych starych dworów, które nowi właściciele uratowali od zniszczenia. Najbliżej położone to: Dwór w Krojantach (3 km) w którym mieści się renomowana Klinika Rehabilitacji Chorób Kręgosłupa, oraz Dwór w Jarcewie (0,5 km) – obecnie pięknieodrestaurowana, prywatna posiadłość Zwiedzając okoliczne, dwory do których prowadzą zabytkowe aleje obsadzone starymi dębami (Jarcewo) można sobie wyobrazić jak na tych terenach wyglądało dawniej życie właścicieli ziemskich.

Slow Life

Miejsce w którym można odkryć urok niespiesznego życia w dawnym „ziemiańskim” stylu.

W 1998 roku dwór został kupiony przez rodzinę Rekowskich i od tej pory jest sukcesywnie remontowany. Dwór pełni funkcję domu mieszkalnego dla rodziny i funkcję domu gościnnego. Goście szczególnie cenią sobie domową kuchnię opartą na naturalnych i sezonowych produktach oraz kameralną atmosferę nawiązującą do klimatu przedwojennego pensjonatu i oryginalnego stylu życia ziemiańskiej siedziby. Właścicielka dworu jest członkiem międzynarodowej organizacji Slow Food, która zajmuje się promowaniem tradycyjnych, lokalnych potraw i  regionalnych produktów.

Noclegi

90 zł od osoby za nocleg z bogatym śniadaniem w formie bufetu

Pokoje gościnne

Dwór dysponuje stylowymi, wygodnie urządzonymi pokojami

Na pierwszym piętrze dworku ulokowane są pokoje gościnne urządzone w oryginalnych
pokojach użytkowanych przez rodzinę przedwojennych gospodarzy dworu. Każdy pokój posiada własną łazienkę, telewizor i tarasik widokiem na park. W holu na piętrze goście mają do dyspozycji mały aneks z lodówką i dzbankiem elektrycznym (dostępna kawa, herbata, cukier i mleko). Posiadamy pokoje jedno i dwuosobowe (łóżka małżeńskie + dostawki) oraz dwupokojowy apartament rodzinny (od 4 do 6 osób).

Stół wiejski

Naszym gościom zapewniamy obfite i smaczne domowe jedzenie

Dania nawiązują do tradycji staropolskiej kuchni dworskiej z elementami kuchni europejskiej. Wiele potraw przygotowywanych jest na kuchni lub grillu opalanych drewnem. Proponujemy min. świeże ryby, sezonowe owoce leśne i grzyby a na deser domowe konfitury i ciasta.